Nevíte, jak správně poslat balík a využít služeb České pošty? Poradíme Vám, protože se zasíláním balíků máme mnoho zkušeností.

V první řadě se musíte rozhodnout, jak potřebujete balík doručit. Hlavní roli, při výběru z těchto variant, hraje důležitost a velikost zasílaného balíku.

Služby České pošty

Můžete si vybrat z několika variant, které Česká pošta nabízí.

Balík na poštu

Jedná se o službu pro přepravu balíků do 30 kg. Výběr pošty, na které bude balík připraven k vyzvednutí, zcela závisí na odesílateli nebo adresátovi. Cena je závislá na hmotnosti a pohybuje se od 108 Kč do 206 Kč.

Balík do ruky

Jedná se o přepravu balíků do 50 kg na jakoukoliv adresu v České republice. Cena opět závisí na hmotnosti balíků a pohybuje se od 128 Kč do 338 Kč.

Expres balík

Jedná se o expresní zásilky do 10 kg, které jsou adresátovi předány v den podání. Nevýhodou této služby je, že daný balík můžete poslat pouze z Prahy nebo krajských měst. Cena se pohybuje od 182 Kč do 303 Kč.

Cenný balík

Jedná se o službu pošty, která přepravuje peníze, drahé kameny nebo šperky a ozdoby, popř. cenné papíry (šeky, směnky, poukázky, platební karty). Cena se pohybuje od 110 Kč do 155 Kč.

Služba EMS

Jedná se o rychlou přepravu dokumentů vážících do 20 kg. Cena služby se pohybuje v rozmezí od 135 Kč do 290 Kč.

Doporučený balík

Jedná se o přepravu dokumentů, knih a jiných drobných předmětů. Cena se pohybuje od 74 Kč do 83 Kč.

Obyčejný balík

Jedná se o přepravu menších i větších předmětů, které nemají příliš vysokou hodnotu. Cena se pohybuje od 74 Kč do 144 Kč.

Reklamace

Pokud adresát zjistí, že je obsah uvnitř poškozený, popř. došlo k úbytku zboží, může využít reklamační služby na kterékoliv pobočce České pošty. Reklamaci můžete zahájit nejpozději do dvou dnů po převzetí zboží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *