Kterého dopravce si vybrat? Podívejte se na přehled všech dopravců po ČR!

Každý z vás již určitě někdy nakupoval v internetových e-shopech. Při nich často vznikají otázky. Který dopravce je pro mě nejvhodnější? Podívejte se na jejich velké srovnání! Všechny ceny jsou za balíky o hmotnosti 5 kg a hodnotě do 5 000 Kč. Ceny v tomto přehledu jsou bez množstevních slev, či jiných zvýhodnění. 

Česká pošta

Pravděpodobně nejčastěji využívaným dopravcem v ČR je Česká pošta. Zde za balík do 5 kilogramů zaplatíte 149 Kč + dobírka. Slogan ,,Dnes podáte, zítra dodáte” by měl být pravdivý. Česká pošta doručuje druhý den po převzetí zboží od dodavatele. Mírnou nevýhodou může být, že na většině míst doručuje pouze v pracovní době místní pošty. 

PPL

Velice dobře známý dopravce PPL – Profesional parcel logicstic patří pod síť DHL. Balík vám doručí za 162 Kč + dobírku. Balík vám pak doručí klidně i ve večerních hodinách, přibližně do 20:00.

Geis

Dalším známým dopravcem je Geis. Zde si za přepravu zaplatíte 124 Kč + dobírka + mýtné a palivo.

Uloženka

Uloženka přepravuje zboží podle rozměrů ve dvou boxech. Za small box zaplatíte 79 Kč a za big box 109 Kč, samozřejmě + dobírka. V případě nezastižení navíc platíte 12 Kč za každý další den přepravy.

DPD

I DPD je v ČR známým dodavatelem, za přepravu zaplatíte 117 Kč + dobírka. Zboží bude doručeno druhý den od převzetí.

GLS

Možná už ne tak známým přepravcem je GLS. Za balík do 5 kg zde zaplatíte 139 Kč + dobírka. Balík je doručen v rozmezí 24 – 48 hodin.

IN TIME

Pro českou veřejnost zřejmě téměř neznámý dopravce. Při zájmu o jejich služby si zažádáte o cenovou nabídku, navíc platíte mýto a palivo. Zboží doručí do 24 hodin.

TNT Tracking

Podobnou identitu má i tento dopravce. Při zájmu vytvoří cenovou nabídku.

BalikServis.cz

Tento přepravce vozí balíky za 100 Kč + dobírka. Zboží je doručeno do 24 hodin.

Zásilkovna

Tento přepravce provozuje výdejní místa na více než 1000 měst v ČR. Běžná cena je 58 Kč + 14 dobírka. 

Závěr

Ať už zvolíte jakéhokoliv dopravce, pamatujte, že nejdůležitější je vaše spokojenost. Ani nejrychlejší způsob dodání není vždy nejšťastnější a tak je nejlepší důvěřovat ověřené kvalitě.

One Thought on “Srovnání cen dopravců”

  • Dobrý den potřebuji zjistit , který dopravce je nejlevnejš i,budu mit krabici 55*22cm a zatím váží 9 kg ale jeste tam neco přidám takže 10kg.KOlik by stála doprava.děkuji Múdra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *